fbpx
Odoberať Newsletter


Stiahni si appku Rádia7

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

Rádio 7 šíri pohodu, povzbudenie a láskavý prístup. Je pomocou pre každého, kto túži po pravých hodnotách ľudského bytia. Hneď po revolúcii v roku 1990 vznikla v Bratislave spoločnosť Trans World Radio – Slovakia a priamo nadviazala na dlhoročnú tradíciu kresťanského vysielania TWR z Monte Carla, ktoré bolo počúvané v Česko-Slovensku za totality už od roku 1970. V roku 2006 začala spoločnosť vysielať pod hlavičkou Rádio 7 na satelite ASTRA3A a cez internet. Od roku 2009 je v prevádzke prvý VKV vysielač v Banskej Bystrici, ale skutočným prelomom v koncepcii Rádia 7 je rok 2012, keď začali vysielať nové vysielače Radia 7 v pásme VKV v Novom Meste nad Váhom a Bratislave. V roku 2016 sme začali vysielať taktiež v Rožňave a  v roku 2017 v Bratislave - Dubravke, Žiline a Košiciach. 

Rádio 7 – Rádio pre život vychádza z kresťanských hodnôt a rešpektovania práv človeka na slobodu svedomia a dôležitosť duchovného rozmeru života. Buduje dobré medziľudské vzťahy a šíri pozitívne hodnoty. Negatívnych správ a informácií je vo všetkých médiách až príliš... Príjemná gospelová hudba, dobré zvesti a relácie orientované na aktuálne potreby života – to je nezameniteľný imidž Rádia 7.

Poslaním Rádia 7 je šíriť také informácie, aby každý na Slovensku mal nádej a radosť. Typický poslucháč vo veku 30 – 50 rokov nemusí byť veriaci, ale skôr otvorený hľadaniu odpovedí na otázky súčasnosti a hodnôt života. Rádio 7 je dnes okrem Bratislavy možné počúvať v Banskej Bystrici, vo Zvolene, v Novom Meste nad Váhom, v Rožňave aj Piešťanoch. Snahou je postupne vybudovať sieť vysielačov vo viacerých mestách na Slovensku.

Ešte v roku 2008 – po pridelení prvej frekvencie pre Banskú Bystricu – bolo všetko iba veľkým snom vedenia spoločnosti TWR.

Výraznú pomoc následne priniesol do TWR Dr. Luboš Lacho, ktorého bývalý totalitný režim vyhnal z vlasti aj s rodinou a ktorý dlhé roky žil a pracoval ako psychologický poradca v USA. Jeho túžbu podporiť šírenie dobrej zvesti na vlnách VKV na Slovensku a ponúknuť rodinné poradenstvo aj cez rozhlas okamžite uvítal dlhoročný riaditeľ spoločnosti TWR Slovakia – dnes TWR média – Ing. Ľubomír Vyhnánek. Viacerým nadšencom tejto myšlienky otvorili nielen svoje srdce, ale našli aj nemalé finančné zdroje na realizovanie nových plánov. Tak vznikol tím profesionálov ako základ expandujúceho vysielania Rádia 7 na Slovensku, v ktorom dnes prezentuje Dr. L. Lacho aj svoju rodinnú psychologickú poradňu.

Rádio 7 ponúka kvalitnú gospelovú hudbu, krátke duchovno-motivačné slovo, spravodajstvo, informácie o počasí, aktuality, poradenské relácie a rady na každodenný praktický život.

Slider

Slider

Cestujte s nami a spoznajte biblický aj dnešný Izrael
Slider

AUDIORECEPTÁR
Slider