fbpx
Odoberať Newsletter


Stiahni si appku Rádia7

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

STIAHNUŤ APLIKÁCIU

1. Otvorte si aplikáciu Obchod Play

2. Do políčka "Google Play" napíšte názov našej aplikácie: Rádio 7 FM

3. Kliknite na aplikáciu Rádio 7 FM

4. Stiahnite si aplikáciu Rádio 7 FM a môžete ju používať.

 

Image is not available
Ako stiahnuť aplikáciu
Stiahnite si aplikáciu Rádio 7 FM a môžete ju používať.
Stiahnúť
Image not available
Napíšte názov aplikácie - Radio 7 FM
Názov
Image not available
V aplikácií App Store zvoľte vyhľadávanie
Vyhľadať
Image not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

 • Stolné PC, notebook:

  - na webovej stránke Rádia 7 priamo vstavaným prehrávačom
  - cez Windows media player, VLC, Winamp a podobné programy, ktoré umožňujú streamovanie z internetu. Najjednoduchšie je uložiť si m3u súbor do vášho počítača (napríklad na plochu) a Rádio 7 sa pomocou neho spustí vo vašom obľúbenom programe.

  POUŽITE PROSÍM LINKU:  http://109.71.67.72./128.mp3

 • Mobilné zariadenie - smartphone, tablet: iOS a Android

  - Môžete taktiež použiť aplikáciu TuneIn Radio (www.tunein.com), ktorá patrí medzi najlepšie. Rádio7 si vyhľadáte nasledovne: do vyhľadávača napíšte "Radio 7 SK" alebo choďte postupne cez menu: By location/Europe/Slovakia/Bratislava Region/ a zo zoznamu vyberte Radio 7 SK. Takýmto spôsobom si naladíte stream, ktorý je totožný s vysielaním na FM okruhu. Výhodou počúvania cez TuneIn je zobrazenie názvu interpreta alebo piesne v informačnom riadku prehrávača.

  - Iné aplikácie, ktoré umožňujú vložiť adresu pre stream. Adresy pre stream sú nasledovné: pre 128 kbit kvalitu http://play.twr.sk:8000/128  a pre 64 kbit kvalitu http://play.twr.sk:8000/64 Tieto odkazy sú pre okruh FM.

  - Môžete nás počúvať na webovej stránke www.streema.com, ktorá taktiež využíva mobilnú aplikáciu Simple Radio. 

 

 • Rádioprijímač umožňujúci prehrávanie internetových rádií

  Je veľa druhov takýchto zariadení. Niektoré majú len dokovaciu stanicu pre mobil a zariadenie len prehráva zvuk z telefónu (cez ktorý spustíte internetové rádio).

  Alebo majú priamo možnosť po pripojení na internet (káblom, alebo cez wifi) prehrávať internetové rádiá. Väčšinou sa pripájajú na špecializovanú webovú službu (napríklad Vtuner), kde sú zaregistrované internetové rádiá. Stanice sa potom dajú vyhľadávať podľa mena, žánru, krajiny a podobne, dajú sa uložiť do obľúbených staníc/predvolieb.

  Nie je k tomu potrebný žiadny počítač, ovládanie je veľmi jednoduché, väčšinou diaľkovým ovládačom. Je to skrátka obyčajný rádiopríjmač, ktorý vám vo vysokej kvalite dokáže prehrať aj Rádio7. Pokiaľ by ste k nejakému konkrétnemu modelu mali otázky ako na ňom naladiť rádio7, napíšte nám.

 

 

Rádio 7 vysiela zo satelitu Astra 3B (pozícia satelitu 23,5°E - stupňov východne) v rámci programového balíka Skylink 24 hodín denne. Znamená to, že priame vysielanie je možné počúvať prostredníctvom digitálneho satelitného prijímača. Keďže vysielanie nie je kódované, môžete ho prijímať pomocou ľubovoľného digitálneho satelitného prijímača.

Signálom satelitu Astra 3B je pokrytá väčšina časti Európy, z čoho vyplýva že Rádio 7 môžete počúvať bez problémov aj v zahraničí. 

Samotné vysielanie má tieto parametre: 
     (kmitočet) 12 363 MHz
     (polarizácia) vertikálna
     (SR) 29500
     (FEC) 3/4
     (modulácia) DVB-S2/8PSK


Ostatné parametre si satelit nastaví väčšinou sám automaticky.

Vďaka pokrytiu signálom zo satelitu ASTRA 3B je naše vysielanie počúvateľné nie iba na Slovensku a v Česku, ale prakticky v celej Európe. Satelitný program je určený hlavne pre kresťanov a ľudí ktorí majú o kresťanské hodnoty vážny záujem.

Astra3B

 

FM vysielanie Rádia 7 je možné zachytiť pomocou bežných rádioprijímačov s možnosťou naladenia VKV (veľmi krátke vlny), môžete nás počúvať doma alebo v aute. Je potrebné, aby ste sa nachádzali v lokalite pokrytia týmto signálom.

V súčastnosti signálom FM pokrývame nasledovné lokality na uvedených frekvenciách:

Bratislava 103,6 MHz

Bratislava Dúbravka 91,7 MHz

Nové Mesto nad Váhom 107,4 MHz

Žilina 101,0 MHz

Banská Bystrica 107,7 MHz

Rožňava 91,3 MHz

Košice 88,6 MHz

Ďakujeme!

V roku 2017 sme mohli spustiť 3 nové vysielače - v Košiciach, Žiline a v BA Dúbravke. S týmito vysielačmi sú spojené náklady na ich spoľahlivé vysielanie. Ak máte na srdci konkrétny vysielač, môžete ho podporiť zaslaním financií na číslo účtu, ktoré mu prináleží.
* (ponechali sme jednotlivé účty priradené mestám)

KOŠICE
IBAN - SK30 8330 0000 0029 0115 1892
ROŽŇAVA
IBAN - SK49 8330 0000 0027 0095 5384
BANSKÁ BYSTRICA
IBAN - SK81 8330 0000 0023 0098 7627
ŽILINA
IBAN - SK72 8330 0000 0020 0116 9034
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM
IBAN - SK96 8330 0000 0028 0098 7631
BRATISLAVA
IBAN - SK25 8330 0000 0023 0115 1207
Slider

Chceme vytvoriť priateľské komunitné rádio s informačno-poradenským rozmerom, ktoré bude ponúkať všeobecne potrebné informácie pre život (správy, dopravný servis, informácie z lokálneho spoločenského života) ale aj informácie zo života miestnej kresťanskej komunity. Duchovný rozmer programu bude upravený tak, aby bol zrozumiteľný aj pre ľudí, ktorí žijú mimo cirkvi.

Prijatý koncept nám umožní vysielať v každej oblasti záznamy bohoslužieb miestnych zborov alebo aj iným spôsobom reagovať na špecifiká miestnych komunít (Banská Bystrica, Bratislava, Nové Mesto n. Váhom, Rožňava, Košice, Žilina).

Našou cieľovou skupinou pre FM vysielanie je produktívna generácia ľudí od 25 do 60 rokov, ktorá denne rieši svoje rodinno-profesijné starosti. Hudobná zložka bude zameraná na výber najkvalitnejšej súčasnej pop-rockovej a worshipovej kresťanskej hudby zo zahraničia i z domova.

Napĺňanie a rozvoj tohto vysielania budú postupné v závislosti od našich finančných možností.

Slider

Slider

Cestujte s nami a spoznajte biblický aj dnešný Izrael
Slider

AUDIORECEPTÁR
Slider